Quba stadionu ilə bağlı AÇIQLAMA
Quba Olimpiya Kompleksində Premyer Liqa oyunlarının keçirilməsi ilə bağlı müzakirələrə AFFA münasibət bildirib.
Futbolinfo.az-ın məlumatına görə, Qurumun mətbuat və ictimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Murad Axundov deyib ki, mövsümün əvvəlində AFFA balansında olan Şamaxı şəhər stadionu müvəqqəti olaraq İmişli FK-ya verilmişdi ki, mövcud nöqsanlar aradan qaldırılsın. Daha sonra Quba Olimpiya Kompleksinə baxış keçirilib və PFL tərəfindən həmin meydançada Premyer Liqa oyunlarının keçirilməsinin mümkün olduğu bildirilib.
Açıqlama "Qarabağ"-ın baş məşqçisi Qurban Qurbanovun "İmişli" ilə oyundan (1:0) sonra səsləndirdiyi fikirlərə cavab olaraq verilib.
Murad Axundovun sözlərinə görə, Premyer Liqaya yüksələn klub oynayacağı stadionu özü sifariş edir və son qərarı PFL-in təftişi müəyyənləşdirir:
"Stadion sifariş olunduqdan sonra PFL tərəfindən baxış keçirilir və rəy verilir. Quba Olimpiya Kompleksi də "İmişli" tərəfindən sifariş olunmuşdu. PFL-in müsbət rəyindən sonra Lisenziya və Qeydiyyat Departamenti kluba Premyer Liqada çıxış üçün lisenziya verib".
AFFA rəsmisi əlavə edib ki, digər klubların stadionlarında yaranan problemlərə də qurum birbaşa müdaxilə etmir: "Hətta "Karvan-Yevlax" və "Turan Tovuz" stadionları ilə bağlı məsələlərdə də AFFA qərar vermir. Yalnız PFL icazə verdikdən sonra oyun keçirilə bilər".
Beləliklə, Qubada oyunların təşkili ilə bağlı yekun sözün PFL-ə məxsus olduğu bir daha vurğulanıb. Bu mövzu son günlər region idman gündəminin əsas müzakirə başlıqlarından biridir — xüsusən də Şimal bölgəsi ilə bağlı xəbərləri tez-tez gündəmə gətirdiyin üçün sənin auditoriya üçün də aktualdır.